Zdrowie

Koktajl na zdrowie

Jeśli szukamy alternatywy dla dostępnych na rynku, niezbyt zdrowych napojów, a nie chcielibyśmy wypijać kolejnej filiżanki kawy czy herbaty czas zapoznać się z tematem zdrowych koktajli. Takie koktajle, w zależności od użytych w nich składników mogą mieć różnorakie spectrum działania (koktajle odchudzające, białkowe – po treningu, koktajle pomagające oczyszczać organizm z toksyn, czy koktajle, które z powodzeniem zastąpią nam na przykład drugie śniadanie).

 

W zależności od naszych preferencji żywieniowych bazą takich koktajli może stać się na przykład sok owocowy, jogurt, mleko (krowie, albo roślinne) a nawet zielona herbata. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami stworzą napój pyszny i zdrowy. Do wykonania takiego koktajlu wcale nie jest potrzebny konkretny przepis, wystarczy nam pomysł i trochę wyobraźni. Jeśli szukamy koktajlu na gorące dni, który ugasi nasze pragnienie o orzeźwi wystarczy połączyć arbuz (który ma w swoim składzie bardzo dużo wody), z kostkami lodu i jeszcze jednym czy dwoma składnikami, na które w danej chwili mamy ochotę. Jeśli naszym celem jest z kolei rozgrzanie organizmu, wystarczy do wybranych składników dodać imbiru – przyprawy, która ma doskonałe właściwości rozgrzewające. Dzięki niej nasz koktajl zyska także wspaniały aromat i niepowtarzalny smak.

 

Koktajl oczyszczający

Jeśli chcemy skomponować koktajl, który wyjątkowo przysłuży się naszemu zdrowiu i urodzie warto użyć do jego przygotowania składników o silnych właściwościach oczyszczających organizm i takich, które pomagają pozbyć się toksyn. Wśród nich znajdą się z pewnością wszelkie zielone warzywa, substancje typu spirulina, chlorella, czy młody jęczmień, które poza właściwościami detoksykującymi zawierają także ogromną ilość witamin i minerałów. Bazą takiego napoju warto uczynić zieloną herbatę, albo świeżo wyciskany sok owocowy, które także pomagają oczyszczać organizm i mają wiele pro zdrowotnych właściwości. Regularne picie takich koktajli zapewni nam zdrowie i dobrą formę, a także piękny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *